سفارشات خود را برای  بالا 100 هزار تومان را با پیک رایگان تجربه کنید

وبلاگ

برای انتقال طرح به پارچه در گلدوزی روش‌های مختلفی وجود دارد. اگر شما از روشی استفاده می‌کنید که به روش‌های دیگر ترجیح می‌دهید، بازم به ما اعتماد کنید. این مقاله را خوانده و با همه گزینه‌ها آشنا شوید. از آنجایی که انتخاب تکنیک مناسب اغلب به وزن یا رنگ پارچه مورد استفاده بستگی دارد و مطمئنا تکنیک بیشتر مساوی است با دست بازتر.

انتقال طرح به پارچه با استفاده از منبع نور

انتقال طرح به پارچه با استفاده از منبع نور

اگر به یک منبع نور عالی دسترسی دارید (نور خورشید یا یه لایت‌باکس) پس به راحتی می‌توانید طرح‌های خود را به پارچه منتقل کنید. ابتدا طرح پرینت شده روی کاغذ را روی شیشه‌ی پنجره یا میز نور بچسبانید. (میز نور را می‌توانید بصورت آماده از بازار‌های آنلاین مثل دیجیکالا و یا حتی به صورت حضوری تهیه کنید) در این حالت اگر پارچه را روی منبع نور قرار دهید، به راحتی می‌توانید طرح خود را از روی پارچه تماشا کنید. حال با مداد یا خودکار حرارتی طرح خود را روی پارچه کشیده و بعد از اتمام پارچه را برداشته و مشغول دوخت شوید. دقت داشته باشید حتما اطراف پارچه را روی بخش شیشه‌ای میز بچسبانید تا ثابت بماند و به راحتی تکان نخورد. اگه پارچه شما به اندازه کافی نازک باشد و همچنین نور کافی داشته باشید این روش خیلی راحت کمک می‌کند طرح‌ را به پارچه منتقل کنید.

۱- خودکار حرارتی

انتقال طرح به پارچه با استفاده از خودکار حرارتی

مدادها یا خودکارهای حرارتی نیز گزینه‌ای برای علامت گذاری طرح گلدوزی روی پارچه هستند که بیشترین کاربرد در هنر گلدوزی را دارند. خودکار‌های حرارتی در گلدوزی و خیاطی کاربرد زیادی دارند. برای انتقال طرح گلدوزی روی پارچه با استفاده از این خودکار‌ها به دو روش می‌شود عمل کرد. در روش اول طرح را بدون الگو و به صورت ذهنی یا با نگاه کردن به طرح اصلی روی پارچه پیاده می‌کنیم. این روش نیاز به منبع نور نداشته ولی نیاز به مهارت زیادی در طراحی دارد. در روش دوم که با اسفاده از یک منبع نور انجام می‌شود به این صورت است که ابتدا طرح را در سایز مورد نظر پرینت کرده و بیی پارچه و منبع نور قرار می‌دهیم. هم‌اکنون با خودکار حرارتی طرح را روی پارچه پیاده می‎کنیم این روش مرسوم‌ترین و آسان‌ترین روش انتقال طرح به پارچه است. یکی از مزایای این روش امکان پاک کردن تمام طرح بعد از اتمام کار است. به این صورت که با اتو کردن پارچه گلدوزی شده طرح های کشیده شده با خودکار حرارتی حذف می‌شوند و این به تمیزی پارچه کمک می‌کند.

این مداد و خودکارها در رنگ‌ها و ضخامت‌های مختلفی موجود هستند و می‌توانند انواع و اقسام پروژه‌های گلدزوی را پوشش دهند.

 

ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای انجام این کار این است که الگوی خود را چاپ کنید، سپس با استفاده از مداد یا خودکار حرارتی، طرح را در پشت کاغذ بکشید.

اگر از مداد استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که در حین ردیابی بسیار تیز است. خطوط الگوی انتقال یافته به پارچه باید تا حد امکان نازک باشد تا از زیر گلدوزی زیبای شما بیرون نیاید.

نوشته های جدید

سبد خرید
فیس بوک تویتر پینترست linkedin تلگرام